Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Sağlık Haberleri

Erbaa MR Cihazının Kurulumu Tamamlandı

Oluştur: 10/03/2019 09:24

Yaklaşık 2 ay önce Erbaa Devlet Hastanesi'nde kurulumuna başlanan MR cihazının kurulumu geçtiğimiz günde tamamlandı. Erbaalıların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi ilçede MR cihazının bulunmaması, Amasya ve Tokat'a gitmek zorunda kaldıkları idi.

Nihayetinde bu sorun çözülerek MR cihazı kuruldu ve tetkikler için randevular verilmeye başlandı. İlçemize hayırlı olsun, sağlıklı günler diliyoruz.

Sonunda Hastanemize MR Cihazı Geliyor

Oluştur: 08/23/2019 15:48

18 Mart 2018 tarihinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katılımıyla hizmete açılan yeni Erbaa Devlet Hastanesi için vatandaşların beklentisi hep kendine yetecek bir hastane şeklinde oldu. MR için ve bazı uzmanlık alanları için sürekli ilçe dışına çıkmak zorunda kalan vatandaş durumdan çok rahatsız olduğunu sürekli belirtiyor.

Kırım Kongo Bu Yıl Erken Başladı

Oluştur: 04/17/2014 15:28
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

GOÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duygu: "İlkbaharın gelmesiyle insanlar yeşil alanlara, kırsal kesimlere gitmeye başladığı için keneyle, hayvanlarla teması arttı, bunun sonucu olarak KKKA vakaları görülmeye başladı" "Kent merkezinde yaşayan insanların 'burası ilaçlanmış, bir şey olmaz' dememesi lazım. Orası ilaçlanır ama yarım saat sonra oradan birkaç hayvan geçer, kuş geçip kenelerini orada bırakabilir.

Hasta acil değilse eczanede ek para ödeyecek

erbaaliyiz kullanıcısının resmi
8 Ocak, 2012 - 14:48 -- erbaaliyiz

Başı ağrıyan da grip olan acil servise koşunca SGK önlem almaya karar verdi.

Doktor, hastanın acil olmadığına karar verirse eczaneden ilacını alırken katılım payı ödeyecek.

Hastanelerin acil servislerinde katkı payı alınmaması, hastaların bu servislere akın etmesine sebep oldu. Başı ağrıyan, grip olan, poliklinik yerine acil servise koşuyor.

Bunun sonucu olarak acil servislerinde büyük yoğunluk yaşanıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerine göre her üç hastadan biri acil servise gidiyor. Yılda acile başvuran hasta sayısı 90 milyona ulaştı.

Bu durum, gerçek hastaların mağdur olmasına yol açıyor. Yığılmanın önüne geçmek isteyen SGK, yeni bir karar aldı. Doktor, muayene ettiği hastanın acil olup olmadığını online olarak işaretleyecek. Böylece doktorun acil görmediği hasta, eczaneden ilacını alırken katılım payını ödeyecek.

Subscribe to RSS - Sağlık Haberleri