Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Askerlik 12 Aya Düşüyor

Oluştur: 10/05/2013 21:31

Genelkurmay hazırlıklarını tamamladı, Bakanlar Kurulundan karar çıkmasını bekliyor.
-TSK:
*Genelkurmay bünyesinde yapılan çalışmalarda normal askerliğin 12 ay olması uygun görülmüştür.
*Kısa dönem ve yedek subaylık süresi ile ilgili bir değişiklik yapılmayacak

Samanyolu Haber, Genelkurmay'ın askerlik süresiyle ilgili yaptıği çalışmaların son detaylarına ulaştı. Samanyolu Yayın Grubu Ankara Temsilci Abdullah Abdulkadiroğlu'nun, Genelkurmay Basın ve Halk Dairesi Başkanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Genelkurmay normal askerlik süresinin 12 ay olması konusunda görüş birliğine vardı. Abdulkadiroğlu, Genelkurmay'ın yaptığı açıklamada bazı gazetelerde yer alan "Genelkurmay süreyi 9 ay olarak düşünüyor' haberlerinin de gerçeği yansıtmadığının bilgisinin verildiğini söyledi.

Genelkurmay Basın ve Halk Dairesi Başkanlığı ile görüştüklerini dile getiren Abdullah Abdulkadiroğlu, Genelkurmay bünyesinde yapılan görüşmelerde kısa dönem ve yedek subaylık süresi ile ilgili bir değişiklik yapılmayacağı ve bedelli askerliğin gündeme gelmediğin de altını çizdi. Abdulkadiroğlu ayrıca 12 ile 15 ayını dolduran askerlerin hepsinin terhis edileceğinin de müjdesini verdi.

GÖZLER BAKANLAR KURULU'NDA

Ak Parti cephesinde, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Bir an önce olması, askerlik bekleyenleri rahatlatmaya dönük bir çalışma olmuş olur. Süresinin ne kadar olacağı, Genelkurmay Başkanlığı'nın görüşü doğrultusunda, TBMM bu konuda en son kararı verme organıdır" derken "Askerlik ile ilgili düzenleme iki gün komisyon aşaması, iki gün de genel kurul aşaması, bir hafta içinde çıkabilir" diye konuştu.

Bu durumda 12 ayı dolduran uzun dönem askerlerin Kurban Bayramı'nı evlerinde karşılayabilmeleri durumu söz konusu oluyor.

SAMANYOLU HABER

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...

Ayrıca bakınız