Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Bekir Aslanın Milli Eğitim Müdürü Olmasına Tepki

Oluştur: 06/14/2014 11:54
Bekir Aslan Milli Eğitim Müdürü

Türk Eğitim- Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın kardeşi Bekir Aslan'ın atanmasına tepki gösterdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tokat Merkez ile 10 ilçe müdürlüğüne yeni atama yapıldı. Bu atamalarla Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın kardeşi olan Bekir Aslan, Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. İlçede daha önce Mehmet Akif Ortaokulu'nda müdürlük yapan Bekir Aslan'ın bu göreve atanmasına Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim Sen Şubesi tepki gösterdi. Türk Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, atamaların geçtiğimiz hafta gerçekleştiğini belirterek, şöyle dedi:

"Yine yandaş, tamamen tek özellikleri mevcut hükümete karşı sorgulamadan biat etmiş olan kişilerin atandığını görüyoruz. Erbaa İlçe Müdürlüğüne atanan Bekir Aslan'ın mevcut Ak Parti Milletvekili Zeyid Aslan'ın öz kardeşi. Demek ki; bundan sonra atama yapılırken milletvekillerinin eşi, dostu, kardeşi olacak. Böyle bir siyasi anlayış bu ülkenin geleceği olan eğitim öğretime girdiyse, bu ülkenin geleceği adına artık kaygılanma zamanı gelmiştir. Bunların olmaması için mücadele ediyoruz. En azından eğitime bu şekilde yandaş atamaların değil işinin ehli olanların, gerçekten hak edenlerin atanmasını bekliyoruz."

Kaynak: Haberler.com

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...