Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Fatih Projesi Tablet İhalesini TELPA Kazandı

Oluştur: 11/13/2013 19:36

Fatih Projesi kapsamında 675 bin adet tablet için yapılan ihaleyi 409 milyon liralık en düşük teklifle Telpa Telekom kazandı. İhalenin resmi sonucu ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamındaki ihalelerin üçüncüsü bugün gerçekleşti. Dün 7 firmanın girdiği ihalede Samsung ve Hewlett Packard (HP) teklif vermeden ihaleden çıkınca ihale bugün 5 firma arasında yapıldı.

Ancak Casper-Exper-Probil, Vestel ve Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık şirketlerinin önerdiği cihazlar teknik yetersizlikler nedeniyle zarfları bile açılmadan ihaleden elendi.

Kalan iki firmadan en düşük teklifi 409 milyon lira ile Telpa Telekom verirken, C5 Elektronik'in teklifi 582 milyon TL oldu.

Fatih Projesi’nin tablet bilgisayar kapsamında şu ana kadar ikisi pilot bölge olmak üzere üç farklı ihale yapıldı. Bu ihalelerin ilkini General Mobile kazanarak pilot bölgeler 8 bin 500 adet tablet bilgisayar dağıtmıştı. Pilot bölgeler için gerçekleştirilen ve 49 bin adet tablet bilgisayarı kapsayan ikinci ihaleyi ise Vestel kazanmıştı. Ayrıca akıllı tahtalar için yapılan ihaleyi de yine Vestel kazanarak sadece bu üretimi üstlenmesi için Bursa'da bir fabrika kurmuştu.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...