Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Başvuruları Başladı

Oluştur: 01/28/2014 10:44

Engelli memur adaylarından bazı kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme için tercih başvuruları dün başladı.

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için adaylardan 3 Şubat tarihlerine kadar tercih alınacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2012 ÖMSS sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak.

Bu amaçla hazırlanan tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alıyor.

TERCİH ŞARTLARI

Tercih kılavuzu, 27 Ocak-3 Şubat'ta ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak. Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS'ye girilmiş olması gerekir. Ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans için ÖMSSP2, lisans mezunları için ise ÖMSSP3 puanının alınmış olması isteniyor.

Tercih kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS tercih kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroya ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemeyecek.

Adaylar tercihlerini, 3 Şubat'a kadar kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile yapacak. Adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...