Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa'da Kaymakam İçin Protesto

Oluştur: 07/25/2013 19:42

İlçe Kaymakamı Abdulkadir Demir'in İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile başka bir ile atanmasına karşı çıkan 70 muhtar imza toplayarak valiliğe dilekçe verdi.

Aksaray Vali Yardımcısı iken yaklaşık 11 ay önce atandığı Tokat'ın Erbaa ilçesine kaymakam olarak görev yapan Abdulkadir Demir, İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Edirne'nin Uzunköprü Kaymakamlığı'na atandı. Atamanın durdurulmasını isteyen 70 muhtar imza toplayarak Tokat Valiliği'ne dilekçe verdi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aşağı Çandır Köyü Muhtarı Necdet İşsever, atamanın zamansız olduğunu ileri sürdü. Kaymakam Demir'in başta STK temsilcileri, muhtarları ve Erbaa halkının gönlünde yer aldığını ve proje ve uygulamaları ile takdir gördüğünü ifade eden İşsever, "Çalışkan, dürüst ve tarafsız olan kaymakamımız ilçesinin sorunu kendine dert edinmiştir. Hizmet aşığı ve insan sarrafı olarak ilçemizin sosyal ve kültürel yapısına silinmez imzalar atmıştır. Kaymakamımızın tayinin iptal ederek görevine ilçemizde devam etmesini istiyoruz. Menfaatleri uğruna kaymakamdan rahatsız olanların Erbaa'dan neden tayin edilmesini istediğinin incelenmesini devlet büyüklerimizden istiyoruz" diye konuştu.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında