Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Sinan Yılmaz Yaptırdığı Evde Oturamadan Şehit Oldu

Oluştur: 07/28/2013 20:01

Somali'deki Türk Büyükelçiliği'ne düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Sinan Yılmaz'ın (42) memleketi Erbaa İlçesi'ne bağlı 19 kilometre ötedeki Çamdibi köyünde emekliliği için ev yaptırdığı, ama hiç içinde oturamadığı ortaya çıktı. Köy Muhtarı Ahmet Kaya, Bu ev için çok çalıştı ama oturmak nasip olmadı. dedi.

Amasya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görev yaparken geçici görevle 3 hafta önce Somali Türk Büyükelçiliği'ne giden 18 yıllık özel hareket polis memuru Sinan Yılmaz, düzenlenen bombalı saldırıda şehit düştü. Şehit polisin haberi memleketi Tokat'ın Erbaa İlçesi'ne bağlı Çamdibi köyünde üzüntüyle karşılandı.

Köyde yaşayan baba tarafından akrabası 62 yaşındaki Cemal Görel, polis memurunun zor bir çocukluk geçirdiğini ve kendi imkanları ile sıkıntı içerisinde polis okuluna kayıt yaptırarak hayatını kendi çabasıyla kazandığını söyledi. Şehit polisin en son 2 ay önce köyüne geldiğini belirten Görel, Çok iyi niyetli ve köyde sevilen bir çocuktu. Başımız sağolsun, acı haber hepimizi çok üzdü. dedi.

ANNESİNİN YANINDA BÜYÜDÜ

Şehit polisin babası orman memurluğundan emekli olan babası Mehmet Yılmaz ile annesi Nimet Daşdelen'in yaklaşık 30 yıl önce boşandığı öğrenildi. 4 çocuğun en küçüğü olan şehit polis memurunun küçük yaştan itibaren annesinin yanında büyüdüğü öğrenildi. Polis memurunun köyde yaşayan annesi Nimet Daşdelen'in 2006 yılında kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi. Başka biriyle evlenen babasının ise Erbaa İlçe merkezinde yaşadığı öğrenildi.

ANNESİNİN ARSASINA EV YAPTIRDI

Polis memuru Sinan Yılmaz'ın Çamdibi Köyü ile olan bağlarını hiç koparmadığı, köyün çıkışında annesinden kalma arsaya kendi imkanları ile 2 katlı villa tarzında bir ev yaptırdığı öğrenildi. Zaman zaman kendisinin de bizzat evin inşaatında çalıştığını söyleyen köy muhtarı Ahmet Kaya, Köyde beni babası gibi görürdü. Buraya da fırsat buldukça sık sık gelir giderdi. Annesinin arsasına kendi çabasıyla ev yaptırdı. Bu eve çok emek verdi. Her şeyiyle yakından ilgilendi. Emekli olduğunda buraya yerleşmeyi düşünüyordu. Evin elektrik ve suyu dışında herşeyi tamamlandı ama içinde hiç oturmak nasip olmadı. Ev yaptığı için borçları olduğunu söylüyordu. En son 2 ay önce köye gelmişti. Somali'ye gideceğini belirterek benden helallik istedi. Ondan sonra da bu acı haberle karşılaştık. Köyleri olarak çok üzüldük. Allah rahmet eylesin. diye konuştu. Şehidin ev yapımı için yaklaşık 60 bin lira para harcadığı öğrenildi. İki katlı olarak inşa edilen evin üst katındaki dış yüzeyine ise Türk bayrağı kabartma ambleminin yer aldığı görüldü. Şehidin hiç oturamadığı evine büyük boyutlarda Türk bayrağı asıldı. Şehit Sinan Yılmaz'ın evinin hemen yanındaki 11 dönümlük arsaya ise 210 adet ceviz ağacı diktiği ve damla sulama sistemi yaptırdığı öğrenildi.

Şehit polis Sinan Yılmaz'ın daha önce Diyarbakır ve Ordu illerinde görev yaptığı öğrenildi. Diyarbakır'da görevli iken tanıştığı adliye katibi Ümmiye Yılmaz ile evlendiği ve 16 yaşında Berk, 14 yaşında Mert ve 4 yaşında Melik Nur isimli 3 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Şehit polis köy dışında yeni yaptırdığı evinin karşısında yer alan mezarlıkta annesinin yakınında toprağa verilecek.

Haberin videosu için: http://www.haberler.com/sehit-polis-koye-yaptirdigi-evinde-oturamadi-488...

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...