Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa'da Mısır'daki Olaylar Protesto Edildi

Oluştur: 08/17/2013 04:08

Mısır'da darbe sonrası meydana gelen olaylarda hayatını kaybedenleri anmak için Erbaa Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup basın açıklaması okuyup tepkilerini göstedi. Basın açıklamasından sonra vefat eden Mısırlılar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Gösteride tekbirler getirilerek sloganlar atıldı.

Bildiriyi okuyan Erbaa Eğitim-Bir Sen İlçe Sekreteri Ömer Çetin şunları söyledi: "Mısır'da ve Dünyanın başka yerlerinde zalimlerin zulmüne uğrayan şehitlerimizi anmak ve zulme uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla zalimlere baş kaldırmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Müslüman bir ülke olarak son Firavun Sisi karşısında Mursi'ye desteğimiz tamdır. Seninleyiz Mısır, Seninleyiz Mursi..." dedi.

Mısır'da meydana gelen olaylara tepki için yapılan eylemde Kur'an-ı Kerim okundu, ardından da gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi.

Yapılan eyleme Sağlık Sen, Eğitim Bir- Sen, AK Parti İlçe Gençlik Kolları, Memur-Sen, Anadolu Genlik Kolları, EYDER, Diyanet Sen gibi çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı ve destek verdi.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...