Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Velilerin Çoğunluğu Serbest Kıyafeti İstemedi

erbaaliyiz kullanıcısının resmi
3 Nisan, 2013 - 09:45 -- erbaaliyiz

Yapılan anketler ilçemizde okullarda uygulanan serbest kıyafet uygulamasından vazgeçirdi. Velilerin ve öğretmenlerin çoğunluğunun bu uygulamadan hoşnut olmaması sonucu tekrardan tek tip formalara dönüş yapılıyor.

2013–2014 Eğitim yılından itibaren geçerli olan serbest kıyafet uygulamasına Türkiye`deki birçok okul geçti. Bu yeni uygulama Erbaa’da da 2013 yılının başlarında birçok okul tarafından uygulanmaya başlanmıştı.

Ancak bazı okullar bu uygulamadan velilerin şikayetleri üzerine vazgeçmeye başladı. Bazı Okullar Velilerle yapılan anketler sonucu serbest kıyafet uygulamasını sona erdirdi.

Bazı okullarda artık öğrenciler Okul tarafından belirlenen Üniformalarla okula gitmeye başladı. Diğer yandan Erbaa’da bazı okullarda eğitim gören öğrenciler için ise serbest kıyafet uygulaması devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Velilerin yüzde 81,4’ünün, öğretmenlerin ise yüzde 83`ünün okulda serbest kıyafet istemediğini ortaya koydu

Velilerin yüzde 62.1`i, öğretmenlerin yüzde 59.7`si de okul kıyafetinin belirlenmesinde velilerin kararlarının geçerli olmasını istiyor.

Öğretmenlerin yüzde 41.3`ü de öğrenci olan ve olmayanın anlaşılamayacağı için güvenlik sorunlarının artacağından endişeli.

Haber: ERT

Ayrıca bakınız