Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

2015 Erbaa Etkinlikleri (Yayla Şenlikleri) İptal Edildi

Oluştur: 07/22/2015 01:04
2015 Erbaa Yayla Şenlikleri

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan terör eylemleri sebebiyle 22. Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa Etkinlikleri iptal edildi.
Erbaa Belediyesi’nin aylar öncesinden hazırlıklarına başladığı Latif Doğan, Gökçe, Kolpa ve Murat Dalkılıç gibi ünlü sanatçıların konser vereceği etkinlikler dün yaşanan terör saldırıları sebebiyle iptal edildi. adıyaman’da PKK’lı teröristler tarafından 1 askerimizin şehit edilmesi ve Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölümü ve 104 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırıları sonucu yaşanabilecek provokasyonlar nedeniyle 22. Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa etkinlikleri için iptal kararı alındı. Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Ak Parti Erbaa İlçe Başkanı Mikail Altıntaş ve parti yönetim kuruluyla birlikte AK Parti Erbaa İlçe Binasında yaptığı basın açıklamasında olası provokasyon ihtimali sebebiyle, etkinliklerin iptal edilmesi talimatının geldiğini belirtti.
Başkan Yıldırım, “Adıyaman’da bir askerimiz şehit olmuş, iki askerimiz yaralanmış, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde de 30 vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşmuş, 104 vatandaşımız da, elim bir bombalı saldırı sonucu yaralanmıştır. Öncelikle tüm Türkiye’nin başı sağ olsun diyorum. Bu saldırıyı yapanları kınıyorum. Bu saldırıları ve ölüm haberlerini aldıktan hemen sonra değerlendirmeler yaptık. Başbakanımızın da talimatıyla gerek Tokat’ta gerek Erbaamızda düzenlenmiş olan bütün şenlikler, etkinlikler ve konserlerin iptal edilmesi istenmiştir. Bu isteğin altındaki ana sebep olası bir güvenlik sıkıntısı ile ilgilidir. Aynı zamanda Türkiye’nin yaşamış olduğu acı Erbaa’nın acısıdır. Tokat’ın acısıdır. Bu acıyı paylaşmak adına, bu yası tutmak adına 22-23-24-25-26 Temmuz’da düzenleyeceğimiz bütün konserleri ve eğlence etkinliklerimizi iptal etmiş bulunmaktayız. Bu sebepten dolayı vatandaşlarımıza gösterdiği ilgi ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Tekrardan Türkiye’mizin ve hepimizin başı sağ olsun" dedi.
Festivale bir gün kala gelen iptal kararının ardından Erbaa Belediyesi tarafından yerleştirilen etkinlik reklamları, süslemeler belediye ekipleri tarafından kaldırılmaya başlandı. Haftalardır yapımı süren motorkros ve model uçak pistinin yapımı da durduruldu. Erbaa Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl da düzenlemeyi planladığı Erbaa Etkinlikleri İsrail’in Gazze saldırısı sebebiyle iptal edilmişti.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...