Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Ahmet Yenihan 5. Dönem İçin Aday

Oluştur: 10/02/2013 22:54

Ahmet Yenihan 5. Dönem İçin Aday. 37 yaşında Erbaa Belediye Başkanı seçildi ve 19 yıldır Belediye Başkanlığını sürdürüyor...

Ahmet Yenihan 2014 yerel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye başkan adayı.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, "Önce Allah'a, sonra Erbaalı hemşehrilerime güveniyorum" diyerek 5. dönem için adaylığını açıkladı.

Tokat'ın Erbaa İlçe Belediye Başkanı olarak 4 dönemdir görevini yürüten Ahmet Yenihan, 5. dönem için kolları sıvadı. 37 yaşındayken belediye başkanı seçilen Başkan Yenihan, 19 yıldır belediye başkanlığı görevine devam ediyor. Bu seçim dönemine de oldukça iddialı girdiklerini ve farkla seçimleri kazanmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Yenihan, seçimlere son aylarda değil, son 4 yılın projeleri ile hazır olduklarını söyledi. Başkan Yenihan, "Hemşehrilerimin güveni ve desteği ile 5. dönem için aday oldum. Önce Allah'a, sonra Erbaalı hemşehrilerime güveniyorum. Biz konuşmuyoruz, projelerimiz konuşuyor" dedi.

Adı Soyadı : AHMET YENİHAN
Özgeçmiş :
İlk ve orta tahsilini Erbaa'da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1981 yılında mezun oldu.1982 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda vatani görevini Yedek Subay olarak tamamladı. 1984 yılında serbest Mühendis Müteahhit olarak başladığı iş hayatına Sanayici İş Adamı olarak devam etti.

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet YENİHAN 27 Mart 1994 tarihinde yapılan Genel Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Erbaa Belediye Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999'da yapılan Genel Seçimlerde Erbaa'lı seçmenin %49.9 nun oyunu alarak ikinci defa Belediye Başkanı seçildi. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden 3.defa seçildi.Başkan YENİHAN 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde üst üste 4.defa seçilerek bir kez daha Erbaa siyasi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir.
Doğum Tarihi : 1957
Doğum Yeri : TOKAT/ERBAA
Mail : baskanyenihan@erbaa.bel.tr
Görev : Erbaa Belediye Başkanı
Meslek : Yüksek İnşaat Mühendisi

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...