Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Başkan Yıldırımdan Basın Açıklaması

Oluştur: 07/07/2014 22:43

Son günlerde özellikle de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçemize gelerek iftara katılacağı bir zamanda Erbaa ve ülke kamuoyunu -aleyhimizde propaganda yapmak suretiyle- küçük duruma düşürmeye ve sanki polis teşkilatı ile aramızda sorunlar varmış gibi yansıtmaya çalışan, algı operasyonu peşinde olan bir tutum ile karşı karşıyayız. Benzeri tutumu iş başına geldiğimizden beri sadece kendi istikbali ile meşgul olan, kamuoyunun hassasiyetlerini kendi emelleri için kullanmaya çabalayan, tehditlerini dikkate almadığımız için farklı yöntemler deneyen, şahsi blok hükmündeki sözde bir haber sitesi yöneticisi sebebiyle farklı zaman ve konularda yaşadık. Bu gün ortaya çıkan yeni algı operasyonu çabası bunların sonuncusudur. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren halk ile barışık bir anlayış sergilediğimiz için halkımızın teveccühüne mazhar olmamızı sindiremeyen bu şahıs ve kentimizde yaşayan uzantıları sürekli bir çaba içerisinde oldular. Basın mensupluğu yapmak yerine yetkililerin zamanını çalmayı şiar edinen bu şahıs, yaptığı haberlerde eksik bilgi, yanlış istihbaratları gerçekmiş gibi yansıtma yöntemleriyle kamuoyunda karşılık bulmaya çalışmakta ve stratejiler belirlemektedir. Bu gün yaşanan da benzeri bir durumdur.

Benim de bulunduğum bir düğünde yaşanan hadiselerde bazı polis memurlarının aceleci bir tutumla biber gazı kullanması orada ortamın daha da gerilmesine sebep olmuş, düğünde bulunanlar ile emniyet güçleri arasında gerginlik yaşanmış, bizim de araya girmemiz ile olay yatıştırılmıştır. Polis memurlarının bazıları hakkında bilinçli gerginlik çıkardıkları kanaatimi yöneticileri ile de paylaşacağım. Ramazan iftar çadırında polis mensuplarına iftar yemeği verilmemesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. İftar çadırına gelen vatandaşlarımızın kim olduğuna bakılmaksızın iftar yemekleri verilmektedir. Emniyet güçlerimize bu konuda bir ayrım yapma veya reddetme durumu söz konusu değildir. İlçemizde meydan dışında mahallelerde de her gün bir mahalle olmak üzere iftar programları yapılmaktadır. Biz herkesi iftar sofralarımızda buluşturmanın gayretini yaşıyoruz. Ramazan ayı olması münasebetiyle personelimiz iftar ve hatta sahurlarda dahi ramazan ayının bütün güzelliği ile yaşanmasının gayretiyle çalışmaktadır. Polislere yemek verilmediği şeklinde yapılan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Burada bir iletişim kazası yaşanmıştır. Karakolda çalışan 25 personel için her akşam polis merkezine belediye zabıta ekipleri tarafından yemek getirilmesi telefonla talep edilmiş, resmi talep ve servis yapma imkanının olmaması sebebiyle reddedilmiştir. Bu yönde yapılan haberin şahsımdan daha fazla emniyet güçlerini de küçük düşürmeye yönelik olduğunu ve yayınlanan fotoğraflarda emniyet güçlerinin ekonomik güç zafiyeti varmış gibi gösterildiğine de dikkat çekmek istiyorum.

Erbaa kamuoyunu bilerek yanlış yönlendirmek, halkı yerel yönetime karşı kışkırtmaya yönelik haber ve haberler hakkında gerekli yasal girişimlerin hazırlıklarını başlatmış bulunmaktayız. Erbaa halkının sağduyusu ve ferasetiyle yapılan kara propagandalara ehemmiyet vermeyeceğini biliyoruz.

Yazılı basın açıklamamı burada noktalarken hepinize saygılar sunuyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Hüseyin Yıldırım Erbaa Belediye Başkanı

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...