Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Belediyede İşten Çıkarılanlar İsyanda

Oluştur: 06/02/2014 00:45
Erbaa Belediyesi İşten Çıkarma

30 Mart 2014 yerel seçimleriyle 20 yıldır belediye başkanlığı görevini yerine getiren MHP'den Ahmet Yenihan yerini AK Parti'den Hüseyin Yıldırıma bıraktı. Seçim meydanlarında verilen vaadlerden birisi ise "Sadece 1 kişinin işten çıkarılacağı ve geri kalan belediye çalışanlarının ise işten çıkarılmayacağı, ekmeği ile oynanmayacağı" şeklinde idi. Gelen yeni yönetimle birlikte belediye çalışanlarını bir tedirginlik kapladı haliyle ve "Ne zaman işten çıkarılacağım" düşüncesi ile günler geçmeye başladı. Diğer taraftan da "ya doğruysa" diye düşünmekten kendilerini alamadılar. Belki sadece o bir kişi gider diğerleri kalırdı.

Zaman akıp giderken durumun rengi de değişmeye başladı. O bir, iki oldu. İki üç .... derken 30 Mart - 30 Mayıs arası işten çıkan/çıkarılanların sayısı 50'yi aştı ve işçiler artık daha tedirgin ve tabiri caizse iplerinin çekileceği günü bekler oldular.

Bazı söylentilere göre bunlar "güzel günler" di. Çünkü Eylül ayında sözleşmelerin yenileneceği ve kıyımların artacağı söyleniyordu. Kimi çalışanlar maaşlarının düşürüldüğünden, kimisi görev yerlerinin değiştirildiğinden ve alakasız yerlere verildiğinden bahsederek psikolojik baskı (bu ara moda oldu "mobbing" olarak ifade ediliyor -kulağa hoş gelmesi hasebiyle kanımızca-) uygulandığını ifade ediyorlar.

Olaya belediye yönetimi tarafından bakıldığında seçimin halen kafalarda bitmediği ve kendi yönetimlerine yönelik aşağılama ve hakaret dolu tavır ve sözlerden dolayı, uyarılmalarına rağmen bu tür işten çıkarmaların gerçekleştiği ifade edilmekte.

Sizlerle işten çıkarılan işçilerimizin dertlerini paylaşmak istiyoruz. Umuyoruz ki bu tür istenmeyen olayların devamı gelmez. Sitemiz üzerinden bizimle iletişim kuran arkadaşlarımızın dertlerini ve düşüncelerini siz okuyucularımıza iletmek istiyoruz. Değerlendirme ve yorumları sizlere bırakıyoruz.... (İsim, görev yeri ve kişiyi ayyuka çıkarması muhtemel bilgileri bizlerde saklı)

Selamun Aleyküm , ben Erbaa belediye'si ..... bölümün çalışanı .......... öncelikle geçtigimiz ay ........ lira olan maaşım ..... lira`ya düşüldü ve
gerekçe olarak işe girişimin işçi sıtatüsü olduğu söylendi. Ekmeğimiz için sustuk, akabinde maaşın işçi sende çöp kamyonunun arkasına geç dediler yine sustuk ve son olarakta işten hiçbir bahane gösterilmeden atıldım. Verilen onca söze rağmen ekmeğinden edilen ben ve arkadaşlarım adına sizden haber yapmanızı istiyorum  Zaman
ayırdığınız için teşekkür ederim hakkınızı helal edin. (01.06.2014 - 02:31 zaman damgalı mail)

Bize ulaşan vatandaşlarımızın dertlerine ortak olmaya çalışacağız.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...