Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Bölgede İlk ve Tek Olan Yöresel Ürünler Pazarı Hizmete Açıldı

Oluştur: 01/02/2014 23:23

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADIi
lçemizde,bölgede tek olma özelliğine sahip Yöresel Ürünler Pazarı hizmet vermeye başladı.

Belediyemiz Yöresel Ürünler Pazarı ilk hizmet gününde oldukça yoğun ve hareketli idi.Ürünlerini satmak için Pazar yerine gelen köylü kadınları,Yöresel Ürünler Pazarını gezen Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Yenihan’a kendilerine böylesine güzel ve nezih bir Pazar yeri temin ettiği için memnuniyetlerini ifade ederken oldukça mutlu ve keyifli görünüyorlardı.

Yöresel Ürünler Pazarı ‘nda basın mensuplarına demeç veren Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Yenihan;

Kendi toprağımızdan çıkan kadınlarımızın el emeği,alın teri ürünlerini satabilecekleri modern bir pazar yeri inşa ettik.Burada üniversite hocalarımızın tavsiye ettiği gibi organik olarak üretilen süt ve süt ürünleri,pekmez ve reçeller ve tarımsal tüm ürünlerin yanı sıra balık pazarı da bulunuyor.Bu gün hizmete giren yöresel ürünler pazarı haftanın her günü açık olacak. Yöresel Ürünler Pazarımızı sadece Erbaa’ya değil bölgemize hitap edecek bir şekilde dizayn etmiştik.Kelkit vadisinde seyahat eden herkesin yöresel ürün ihtiyaçlarını karşılayacağını ve Erbaa’nın ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Yöresel Ürünler Pazarı aynı zamanda deprem,yangın,sel felaketi gibi durumlarda kriz merkezi olarak hizmet verecek.Alt katında bulunan otopark ise bu gibi durumlarda seyyar hastane olarak hizmet verecek. Yöresel Ürünler Pazarı’nda su ve elektrik yedekleme ünitelerimiz de mevcuttur.Şimdi Pazar yeri olarak kullandığımız binamızı afet anında da kriz merkezi olarak kullanmış olacağız ,yani bir taşla iki kuş vurduk.Ayrıca Pazar yerimizi planladığımız süre içinde tamamladık.Yöresel Ürünler Pazarı’mız Erbaa’mıza ve bölgemize hayırlı olsun”dedi.

Başkan Yenihan’ın röportajının bitiminde alış verişe gelen Erbaa’lılar ve ürünlerini satan kadınların Başkan Yenihan’ı alkışlamaları ise dikkatlerden kaçmadı.

YÖRESEL ÜRÜN PAZARI HAKKINDA BİLGİ:
Mülkiyeti Erbaa Belediyesi'ne ait Gaziosmanpaşa Mahallesi Gazi Bulvarı 24 ada 27 nolu parsel üzerinde inşaa edilmiştir. Kapalı Otoparkı bulunmaktadır.

Projenin toplam inşaat alanı 5292 m2'dir.

Vatandaşlarımız kendi ürünlerini daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda satabilecekler. Ayrıca dört mevsim halkımızın balık alabilecekleri balıkçı tezgahlarını da bu alanda.

Projede; Zemin Kat; 35 adet balık tezgahı, 150 adet yöresel ürünler tezgahı, Zabıta Ofisi, Elektrik Odası, CCTV Sistemi, WC'ler (Bay-Bayan), Mescitler (Bay-Bayan), Abdesthane, Otopark Giriş Çıkış Kontrol Kulübesi bulunmaktadır.

Bodrum Kat; 70 araçlık otopark (binek+minibüs), Mekanik Havalandırma, Yangın ve Sprinkler Sistemi, Yangın Güvelik Holü, Su Deposu ve Teknik Merkez bulunmaktadır.

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Resimleri: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...