Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa 26000 Kişi İle Başbakanı Ağırladı

Oluştur: 07/10/2014 14:59
Başbakan Erdoğan Erbaa'da

Başbakan Erdoğan Erbaa’yı ziyaret etti. İftar programına ise rekor katılım gerçekleşti. Erdoğan’ın katıldığı iftar programına 26 bin kişi katıldı.

Erbaa tarihi bir gün yaşadı. Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Tokat’ta düzenlediği mitingin ardından helikopterle Erbaa’ya geldi. Erbaa ilçe stadyumunda yaklaşık 26 bin kişiye iftar yemeği dağıtıldı. Erbaa’ya geldiği sırada helikopterle ilçe stadyumunun üzerinden geçen Erdoğan’a stadyumdaki kalabalık sevgi gösterisinde bulundu.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım 26 bin kişinin doldurduğu stadyumda yaptığı konuşmada Bugün başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının bu güzel gününde tarihi bir ana tanıklık etmek için burada toplandık. Milletvekillerinin değil , gerçekten ismine uygun olarak ,94 yıllık cumhuriyet tarihinin , milletin(cumhurun),milli iradenin ilk başkanı olan “Genel başkanımız, Büyük usta ,Güzel adam, Yeni Türkiye'nin İstiklal Mücadelesi Lideri" Yeni Türkiye’nin Gerçek Mimarı Recep Tayyip Erdoğan’ı ilçemizde ağırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu güzel günün anısına düzenlediğimiz iftar programımıza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu yoğun programına rağmen “Her zaman sözünün eri” olan ve bize verdiği sözü tutarak Erbaa’ya gelen “Ezber Bozan Lider, Hayallerimizi Gerçekleştiren Büyük Usta” ilçemize hoş geldiniz. Çocukluk ve gençlik yıllarımda, şimdi de televizyonda , mitinglerini izlerken, dinlerken tüylerimin diken diken olduğu ,dilimin kuruduğu Eşsiz Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın bulunduğu bir topluluğa konuşmak benim için de “hayaldi gerçek oldu.” Rabbime Hamdolsun.Şu andaki duygularımı tarif etmede kelimeler kifayetsiz kalıyor. “Devlet adamlığı ünvanınıtaşımak, gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmeyi gerektirir.” kendi İfadesiyle her zaman milletini düşünen ve bu uğurda gecesini gündüzüne katarak çalışan,her türlü iç ve dış tehditlere karşı kefenimiz giyerek yola çıktık deyip “Sağlam Duruş gösterip Milli İradeye sahip çıkararak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük hizmetlerini gerçekleştiren, ülkemize sağlıkta, ulaşımda, bilimde, eğitimde,temel hak ve özgürlüklerde çağ atlatan ,”milleti yaşat ki devlet yaşasın” sözünden hareketle kişi başına düşen milli geliri yükselten, Yeni Türkiye'nin İstiklal Mücadelesi Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a milletim adına çok şükranlarımı sunuyorum. Büyük Usta’nın çırağı olduğum içi Cenab-ı Allah’a hamd olsun. Sayın Cumhurun Başkanı, Başbakanım; Erbaa halkı için ”bir bayrak, bir vatan, bir de Erdoğan” değişmez. Erbaa’nın bu verimli toprakları domates, biber, fasulye, gibi ürünler yetiştirmekle kalmadı. DünyaLiderine, her türlü cefayı kendine zevk edinmiş, çıktığı yolda liderini “Milletin adamını tek başına asla yürütmeyecek, çok kıymetli yol arkadaşları da yetiştirdi, yetiştirecek. Eskiden, iktidar olmak için koalisyon kurarlardı, şimdi muhalefet olmak için koalisyonlar kuruyorlar. Çatı aday çıkarıyorlar. Ama onların kurduğu koalisyonu 75 milyonun kurduğu koalisyon her zaman bozdu yine bozacak. “Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.” Erbaa’nın kararı ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son söz olarak “Erbaa Belediyesinde iş tamam, Cumhurun Başkanlığı seçiminde ise durmak yok yola devam diyor dedi.

Tokat'ta düzenlenen mitingin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Erbaa ilçesine geçti. Başbakan Erdoğan burada belediye ve kuruluşlar tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı iftar programının ardından etkinliğe katılanlara hitap eden Erdoğan, 10 Ağustos'ta Tokat'tan Türkiye'ye örnek olacak bir netice beklediğini söyledi. 2007'de Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sırasında engeller çıkarıldığını belirten Erdoğan şöyle konuştu:

"Bize Cumhurbaşkanı seçtirmemek için geçmişte görülmedik engeller icat edilmişti. Bunlar karşısında boynumuzu bükmedik. Seçim kararı aldık. Meseleyi milletin hakemliğine götürdük. 2007'de yüzde 47'lik bir destekle tercihini Ak Parti'den yana kullandı. 21 Ekim 2007'de yapılan referandum ile cumhurbaşkanını halkın seçmesini sağlayacak düzenleme yaptık. Yüzde 69 ile kabul gördü. Şimdi Kılıçdaroğlu ve Bahçeli hangi yüzle milletin huzuruna gelip adayları için oy isteyecekler. Hani siz halkın Cumhurbaşkanı seçmesini istemiyordunuz. Şimdi hangi yüzle geleceksiniz halka. Bu ikili bir istişare neticesinde adaylarını belirlemedi, ikisi kafa kafaya verdiler başka kimsenin haberi yok. Adaylarını belirlediler. Şimdi aralarında sıkıntı büyük. Siyasetle, halka hizmetle yakından uzaktan alakası olmayan bir isim tespit ettiler."

'CHP YOKLUKTUR'
Cuma günü vizyon belgesini açıklayacaklarını, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2073 tahayyüllerini açıklayacaklarını belirten Başbakan Erdoğan, çözüm sürecini başarıya ulaştırmak, ülke için büyük tehlike olan CHP ve MHP güdümlü paralel yapıyı tüm unsurları ile devletten temizlemek istediklerini söyledi. Muhalefete yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Tek sermayeleri Tayyip Erdoğan düşmanlığı, Ak Parti düşmanlığı olanların bu ülkeye verecekleri hiç bir şey yok. Olamaz. Türkiye yeni Cumhurbaşkanı ile yeni Cumhurbaşkanlığı anlayışı ile farklı yükselecek. İnşallah seçilmem halinden milletin yanında, milletten yana bir Cumhurbaşkanı olacağım. Milletime verdiğim her sözü tuttum bu sözümü de inşallah tutacağım. Türkiye'de her yeniliğin, reformun karşısına dikilen, engellemeye çalışan bir zihniyet var. O zihniyet Kıçılıçdaroğlu zihniyeti, CHP zihniyetidir. Onların istediği gibi bir Türkiye'yi dedelerimiz babalarımız gördüler ve yaşadılar. Rahmetli dedem babam bize onları anlatırdı. Gazyağını, unu, ekmeği karneyle alıyorduk. Böyle bir Türkiye olur mu. CHP yokluktur. Bahçeli yokluğun mimarıdır. Gölcük'te, Sakarya'da depremin altında kaldılar. 5 yıllığına iktidar oldu 3.5 yılda kaçtı gittiler. Kılıçdaroğlu, Bahçeli yanlarında adayları ve iki tane farklı partiler 'Biz şimdi adayımızı destekliyoruz diyorlar'. Hadi hayırlı olsun" dedi.

'YETKİYİ VEKİLDEN ALIP ASLINA VERDİK'
10 Ağustos'ta millet muhalefete gereken dersi bir kez daha vereceklerine inandığını belirten Başbakan Erdoğan şöyle devam etti:

"Millet kendi içinden bir adayı, o yüksek makama taşıyarak, hem de yüksek oyla taşıyanlar, milletin zekasıyla dalga geçenlere hiç unutulmayacak bir ibret dersi verecektir. Mesele Cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesi meselesi. Biz yetkiyi vekilden asılıp asıllara teslim ettik. Değişim yalnızca bundan ibaret değil. Artık bir zihniyet değişimi yaşanıyor. Milletten kopuk, yüzü devlete yönelik Cumhurbaşkanı dönemi sona eriyor. 1950'de Demokrat Parti seçimi kazanınca sadece hükümet ve başkanı değil Cumhurbaşkanı da değişti. Celal Bayar Cumhurbaşkanı, Menderes başbakan olarak Türkiye'ye uyum içinde hizmet verdiler. 1960 darbesi ile bu ortamı ortadan kaldırdılar. Cumhubaşkanı makamını devletin isteklerini yerine getirecek hale getirdiler. Merhum Özal bu anlayışa aykırı, Gül bu anlayışa karşı oldu. Biz hem seçilme yöntemini hem de anlayışı kökten değiştiriyor, devlet ile milleti buluşturuyoruz. Aynı istikamete bakmasını sağlıyoruz. Bu yeni dönem Türkiye için son derece hayırlı bir dönem olacak. Şu anda CHP-MHP bu yeni döneme karşı çıkıyor. Milletin egemenliğinin tecelli edeceğinden korkuyorlar. O eski Cumhurbaşkanlığı modelini yaşatmak için seçime giriyorlar. Sonucu biliyorlar. Her ikisi de köşe Bucak kaçıyorlar. Cesaret edip içlerinden aday çıkaramadılar. 30 Mart'ta ağır yenilgi aldılar ama ders almadılar. 10 Ağustos'ta millet anlayacakları bir ders verecek onlara."

12 yıllık hizmet döneminin ardından bu kez Cumhurbaşkanlığı makamı için aday olduğunu belirten Erdoğan, bunun bir veda değil yeni bir başlangıç olduğunu ifade etti. Ortadoğu ülkelerinin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Erdoğan, Musul'da alı konulan Türk Konsolosluğu görevlilerinin bırakılması için çağrıda bulundu. IŞİD'den ilk kez örgüt olarak bahseden Erdoğan, "Şu mübarek Ramazan ayında IŞİD denilen örgüt, eğer gerçekten inanıyorlarsa artık bu kardeşlerimizi ülkelerine iade etmeleri gerekir. Bunu bekliyoruz" dedi.

Dünya kupası yarı finalinde düdük çalan milli hakemimiz Cüneyt Çakır'ı da tebrik eden Başbakan Erdoğan, "Milli takımmıızla olmasa da hakemlerimizle dünya kupasında temsil ediyoruz. Milli hakemimiz Çakır'ın bu başarılı yönetimlerle bugün Hollanda-Arjantin maçını yönetmesi bizim için iftihar meselesi. Kendisini buradan tebrik ediyorum. Yöneteceği maçta başarılar diliyorum" diye konuştu.

Erdoğan İlçe Stadyumunda yaptığı konuşmanın ardından Otobüsle Erbaa belediyesine geçti. Erbaa belediyesindeki ziyaretinde belediye anı defterine şunları yazdı :

" Bugün 09.07.2014
Şükran ziyaretleri çerçevesinde Erbaa'yı da bir iftar toplantısıyla ziyaret ettik.
Belediye Başkanımızı, Meclis Üyelerini ve tüm ekibini kutluyorum.
Başarılı bir süreç diliyorum.Selam ve sevgilerimle..." yazarak anı defterini imzaladı.

Erdoğan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başbakan Erdoğan ilçeden ayrılacağı sırada bir ekmek fırınının önünde durarak ekmek aldı.

İlişkili Fotoğraf Albümü: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...