Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa Bir Şehidini Daha Uğurladı

Oluştur: 09/12/2015 01:13

Van'da görev sırasında bir aracın çarpması sonucu şehit olan Edremit İlçe Emniyet Amiri Namık Kemal Önder, bugün ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlandı.

Bir hafta içerisinde ilçemiz iki şehidini uğurladı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, ambulansla ilçemize getirilerek Erbaa Devlet Hastanesi morguna konuldu. Morgdan alınan cenaze, Erbaa Merkez Camisi'ne getirildi. Erbaa Merkez Camii'nde şehidin cenazesi tören mangasının omuzlarında musalla taşına taşınırken, şehide bir süre eşi Semra Önder, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde Çevik Kuvvet polisi olan oğlu Abdussamet Önder (20) ile Seyfi Önder (22) eşlik etti. Cami avlusunda şehidin oğulları ve şehidin ağabeyi Sefer Önder taziyeleri kabul etti.

Türk bayrağına sarılı şehidin Merkez cami önünde naaşı yanına çevredeki çocuklar tarafından gül suyu döküldü. Şehit emniyet amirinin kız kardeşi Güler Demir, babası gibi polis olan yeğeni Abdulsamet'e sarılarak 'Ağabey bizi yaktın' diye gözyaşı döktü.

Şehidin cenazesi, ikindi namazının kılınması ile kılınan cenaze namazının ardından Yaylalı köyündeki mezarlığa götürüldü.

Cenaze namazına şehidin ailesi ve yakınları ile Tokat Valisi Cevdet Can, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Erbaa İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Özcanlı ve vatandaşlar katıldı.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...