Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa Dolu ve Sele Teslim Oldu

Oluştur: 06/02/2014 00:02
Erbaa Dolu - Sel
Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde öğle saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış ve dolu yaşamı olumsuz etkilerken, caddeler sular altında kaldı.
İlçede saat 12.30'de başlayan ve yaklaşık 20 Dakika süren şiddetli dolu ve yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağış sonrası ilçe merkezinde cadde ve sokaklar tıkanan rögar kapakları sonrası Göle döndü. İlçe sakinleri bastıran dolu ve yağış sonrası kapalı mekanlara kaçtı. Trafiğin durma noktasına gelirken, yağmur suları, bazı işyerlerinin Bodrum katlarında bulunan depoları bastı. Özellikle Ahmet Yesevi Mahallesi'nde dere kenarında bulunan bazı evler yağıştan olumsuz etkilendi. Mahalle aralarında oluşan çamur yığını sonrası belediye ekipleri temizlik çalışması başlattı. Erbaa belediyesi yoğun yağışın ardından Niksar Belediyesi ve Amasya belediyelerinden takviye istedi. Ahmet Yesevi mahallesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Erbaa belediye başkan yardımcısı Tuncay Aksu yaşanan afetin ardından tüm personellerini teyakkuz haline geçirerek yaşanan olumsuzlukları gidermek için çalıştıklarını söyledi. Erbaa belediyesinin yaşanan yağmurun ardından İl Afet kordinasyon merkezinden yardım isteyeceği öğrenildi.

320 EVDE HASAR VAR
Erbaa Ahmet Yesevi Mahallesinde derenin taşması sonucu 320 ev sular altında kaldı. Mahalledeki evlerin büyük çoğunluğunda geniş çaplı maddi hasar meydana geldi. Sel sebebiyle bir çok evin içi 50cm yüksekliğinde sularla doldu. Sel sırasında evlerinde mahsur kalanları komşuları sudan güçlükle çıkarttı.
 
EVSİZ KALANLAR HUZUREVİNDE
Sel sonrası evlerinde büyük hasar bulunan yaklaşık 35 kişi Erbaa Huzurevine yerleştirildi. Selde madur olan yüzlerce kişi için ise Erbaa Belediyesi Aşevinde mağdur ailelere yemek dağıtılıyor.
 
Haber: ErbaaBulten
Resim: Kadir Aytan

 

 
 

Erbaa'da Sel İşte böyle görüntülendi paylaşan: erbaabulten
 

 
 
 

 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...