Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Erbaa Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Oluştur: 04/19/2014 09:00
Kutlu Doğum

Erbaa Kapalı Spor Salonunda Erbaa müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle konferans düzenledi.

18.04.2014 tarihinde Erbaa kapalı spor salonunda düzenlenen konferans Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sunuculuğunu Erbaa vaizi Hüseyin Arslan’ın yaptığı programa, Erbaa kaymakamı Abdulkadir Demir, Tokat il müftü vekili Selahattin Şanver, Erbaa belediye başkanı Hüseyin Yıldırım, İlçe emniyet müdürü İsmail Kılıç ile birlikte kamu kurum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erbaa Müftümüz Mehmet Ceylan;’’Kutlu Doğum etkinliklerine ve konferansımıza olan ilgiden dolayı teşekkür etti. İlçe müftümüz, Sevgili Peygamberimizin (s.a.s.) doğumunun 1443. senesinde ‘’Hz. Peygamber Din ve Samimiyet’’ temasıyla kutladığımız Kutlu Doğum Haftası’nda hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi’’.İlçe müftümüz konuşmasında;’’ Dinimiz müslümanların birbiriyle olan ilişkilerindeki samimiyetin nasıl olması gerektiğini bizlere açıklamıştır. Bir müslümanın diğer müslüman kardeşine karşı samimi olması için yapması gereken en önemli davranış şekli; Mümin kardeşini menfaat gözetmeksizin sırf Allah rızası için sevmesidir, dedi

Programda Tokat il müftü vekili Selahattin Şanver’de selamlama konuşması yaptılar. İl Müftü vekilinin konuşması sonrasında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan kutlu doğum sinevizyonu izlendi. Sinevizyon gösteriminden sonra Erbaa Müftülüğü Tasavvuf musikisi korosu ilahiler seslendirdi.

Tasavvuf musiki korosunun seslendirdiği ilahilerin akabinde konferansa konuşmacı olarak katılan, Erbaa eski vaizlerinden Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Fatih Mehmet Aydın ‘‘Samimiyetin Fert ve Toplum Açısından Önemi’’ konulu konferans verdi. Katılımın çok yoğun olduğu programda programa gelen davetlilerin konferansı dikkatle ve ilgi ile izledikleri gözlendi.

Erbaa müftülüğü programa gelen davetlilere Diyanet vakfı yayınlarının ‘’Hz. Peygamber ve İnsan Hakları’’ kitabını hediye etti.

Program, müftülüğümüzce düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri ile kırk hadis ezberlemede dereceye giren ve Kız Kur’an Kursları arası bilgi yarışmasında ilk üçe giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...