Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Festivalde Yapraklar Yarışacak

Oluştur: 07/09/2015 01:03
Erbaa Yaprak Sarması

İlçemizde 22'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa etkinliklerinde, bu yıl ilçede yetiştirilen ve yurdun büyük bir kısmına ihracatı yapılan Erbaa üzüm yaprağının (tevek yaprağı) tanıtımı yapılacak.

Erbaa Belediyesi tarafından bu yıl 22'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa etkinlikleri 22 Temmuz'da başlayacak. 5 gün sürecek festivalde sanatçılar sahne alacak.

ERBAA YAPRAĞI TANITILACAK

Tanıtım eksikliği yüzünden yeterince rağbet görmeyen Erbaa yaprağı için festival dönemi yarışma düzenlenecek ve bu şekilde Erbaa yaprağı daha da tanıtılmış olacak.

Ayrıca bu yıl Erbaa Belediyesi ilçede yetiştirilen Erbaa yaprağının tanıtımı için ayrı bir çalışma hazırladı. Festivalde en iyi yaprak üreten ve dolma saranlar yarışacak. Dereceye girecekler ödüllendirilecek. Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Yıldırım, "Festivalimizde Erbaa'nın en değerli ürünlerinden birini tanıtmadan geçemezdik. Erbaa'da üretilen ülke çapında Tokat yaprağı olarak bilinen Erbaa yaprağı şehrimiz ve çiftçimiz için önemli bir gelir kaynağı. Çiftçimizin ürettiği en iyi yaprağı seçmek için bir yarışma düşündük. Diğer yandan yarışmalara renk katmak amacıyla en iyi dolma saranları da bu yarışmalara dahil ettik" dedi.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...