Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

İdealist Öğretmenler Öncü Oldu

Oluştur: 01/05/2014 22:23

Erbaa’da her yaştan ve gruptan insanlar “Kitap Okuyoruz" adı altında her hafta Belediyemiz Şehir Kütüphanesinde Kitap okuma etkinliği düzenliyor.

Erbaa’da Toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinlik, Şehir kütüphanesinde her pazar belirli saatlerde kitap okuma etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Erbaa’da bu güzel etkinliği iki idealist öğretmen olan Ticaret meslek lisesi İngilizce Öğretmeni Aysun Ata ve Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Günay Uysal tarafından düzenleniyor.

Bu hafta sekizincisi düzenlenen Kitap Okuyoruz etkinliği ilgili bilgi veren Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Günay Uysal; kitap okumayı insanların tiryakilik haline getirmelerini önererek, okumanın önemine dikkat çekti. Uysal” etkinliklerdeki amacımız kitap okumayı tiryakilik haline getirmek ve günde en az yarım saat kitap okunmasını sağlamak. Yürümek nasıl bedenimize iyi geliyorsa kitap okumak da ruhumuza iyi gelecektir. Bir başkasının yazdığı ve düşüncelerini dile getirdiği kitabı okumak bize farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Kitap okuyarak çok daha iyi yerlere gelebiliriz" dedi.

Kaynak: erbaa.bel.tr

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Resimleri: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...