Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Maganda Kurbanı Ayla Özsoy Erbaa'da Defnedildi

Oluştur: 07/15/2014 01:30

İstanbul'da, bir araçtan açılan ateş sonucu hayatını kaybeden kadının cenazesi, memleketi Tokat'ın Erbaa ilçesinde toprağa verildi.

Ayla Özsoy'un (42) cenazesi, yakınları tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak Erbaa'ya bağlı Tanoba Beldesi Akkoç Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Burada helallik alındıktan sonra ilçeye götürülen Özsoy'un cenazesi, Erbaa Mevlana Yeni Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında defnedildi.

Kadının akrabalarından Mustafa Melep (45), gazetecilere yaptığı açıklamada, "Cumartesi akşamı hep beraber aile iftarına gittik. Ben erken çıktım ama onlar saat 01.30 gibi yürüyüşe çıkmışlar" dedi.

Melep, yürüyüş sırasında hareket halindeki bir araçtan iki kişinin birbirine ateş açtığı sırada seken kurşunun isabet etttiği Özsoy'un hayatını kaybettiğini söyledi.

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde, dün, eşi Naci Özsoy ve akrabalarıyla misafirlikten dönen Ayla Özsoy, Osmangazi Caddesi'nde kaldırımda yürürken, bir araçtan ateş açılmıştı. Alnına kurşun isabet eden Ayla Özsoy, hayatını kaybetmişti.

İstanbul'da yakınları tarafından teslim alınan Ayla Özsoy'un cenazesi, karayolu ile dün akşam saatlerinde Erbaa Devlet Hastanesi'ne getirildi. Bu Sabah hastane morgundan alınan cenaze, daha sonra Mevlana Mahallesi'nde bulunan Yeni Cami'ye getirildi. Acı olayda eşini kaybeden Naci Özsoy ve yakınları, taziyeleri kabul etti. Cenaze öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Naci Özsoy, olayın iftara gittikleri yakınlarından dönüşte olduğunu söyleyerek, "Saat 01.30 gibi eve dönüyorduk kalabalık şekilde. 4-5 kurşun sesi geldi. Biz zannettik ki sağdan soldan geldi. Sonra yengem 'Ayla yere düştü' de. Biz bayıldı sandık. Ama kanlar içinde yerde yatıyordu. Ondan sonra ambulans bekledik. Bağırdım, çağırdım ama elimden bir şey gelmedi" dedi.

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına, Ayla Özsoy'un yakınları, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ile çok sayıda kiş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından cenaze şehir mezarlığında toprağa verildi.

Bu arada Ayla Özsoy'un evlendikten sonra 15 yıl çocuğu olmadığı, tüp Bebek tedavisiyle hamile kaldığı ve 5 yaşında Hira adında kızı olduğu öğrenildi.

Kaynak: Haberler.com İnternet Sitesi

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...