Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

MHP'liler İftar Yemeğinde Buluştu

Oluştur: 07/14/2014 01:21
MHP 2014 İftar Yemeği

İftar yemeğinin ardından kürsüye çıkan MHP MKYK üyesi Zeki Kurt “Aslında bu ramazan yemeğini buruk kutluyoruz. Çünkü Erbaa bizim olmalıydı devletin tüm baskılarıyla Erbaa’daki belediye başkanlığımızı kaybettik onun için buruk’uz. Ama Erbaa’da bu birlik olduğu zaman bu beraberlik ruhu olduğu müddetçe bu belediye başkanlığı bir daha ki seçimde tekrar Milliyetçi Hareket Partisinin olacak değerli Erbaalılar.”

Birliğimizi, beraberliğimizi, saflarımızı daha çok sıklaştıracağız birbirimize olan kırgınlıklarımızı bir tarafa bırakacağız ve birbirimizi daha çok seveceğiz daha çok birlikte olacağız ve bu seçime hazırlanacağız. Önümüzde iki seçim var bunlardan bir tanesi Cumhurbaşkanlığı seçimi inşallah cumhurbaşkanlığı seçimini de Ekmeleddin İhsanoğlu alacaktır. Yani ortak adayımız alacaktır. İlk turda alacağına da inanıyorum ben bu seçimi değerli Erbaalılar. Önümüzde genel seçimler var genel seçimlerde de artık Tokat’ta AKP zihniyetine dur diyip Tokat’ta milletvekillerini alacağız daha sonra’da bu belediye başkanlıkları tekrar bize gelecek buna inanıyorum ben.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Neden Ekmeleddin İhsanoğlu? Erdoğan değil. Bir yanda İhsanoğlu diyor ki ben Türk ve Müslüman’ım diyor ama öbür tarafta ben Türküm demeyen bir Erdoğan var değerli arkadaşlar. Bir tarafta İhsanoğlu diyor ki ben bu ülkenin birliğinden beraberliğinden yanayım böyle bir Cumhurbaşkanı olacağım ama Erdoğan diyor ki bu ülkede 36 tane etnik grup vardır “ayrıştırıyor ülkeyi” ve diyor ki siz ne mutlu türküm diyene derseniz birileri de çıkar ne mutlu kürdüm der diyor. İşte bir yanda da böyle bir başbakan var değerli Erbaalılar. Dedi.

İftar programında konuşan Eski Beledediye başkanı Ahmet Yenihan ise Şimdi belediyeyi başka bir parti Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiyor. Başka bir belediye başkanı seçildi başka bir ekip seçildi. Göreceğiz o arkadaşlarımızı da göreceğiz dileğimiz temennimiz o arkadaşların da başarılı olması tabiî ki asla başarısız olmalarını arzu etmiyoruz. Onlar da başarılı olsun istiyoruz gönülden. Ama hizmetlerimizin arasındaki mukayeseyi sizler yapacaksınız Erbaalı hemşerilerimiz yapacak gece ile gündüz ancak şimdi bir araya gelecek siyahla beyaz ancak şimdi bir araya gelecek. Dedi.

5 YIL ÇOK ÇABUK BİTER

Yenihan “ Gördünüz mü seçim kaybetmek de güzel bir işmiş hakikatten bu açıdan bakmanızı temenni ediyorum arzu ediyorum. 20 yıllık hizmet süremiz içerisinde yapmış olduğumuz hizmetleri bir kenara koyarak beşeri ilişkileri insani ilişkileri hatırlamanızı rica ediyorum. Geçenlerde başbakanımız geldi Erbaa’mıza iftar sofrasında şarkı dinledik. Ezanı beklerken. Başka partililerin olduğunu unuttular herhalde Erbaa’da başkalarının yaşadığını unuttular herhalde. Biz böyle mi yapıyorduk herkesi kucaklıyorduk. Biz iftar sofralarımıza herkesi davet ediyorduk ve özellikle hayırsever insanlarımız iş adamlarımız, esnaflarımızın destekleriyle o iftar sofralarını finanse ediyorduk tam bir birlik beraberlik içerisinde tam ramazanın ruhuna uygun bir biçimde ramazanı ihya ediyorduk. Tabi ki bunun mukayesesini sizler yapacaksınız Erbaalı hemşerilerimiz yapacak. Seçimler çok kısa zaman içerisinde gelir 5 yıl çok çabuk biter. Göreceksiniz geçmişte verdiğimiz emekler boşa gitmeyecek. Bu 20 yıllık başarı hikayesi bize cenabı hak tarafından bir seçim başarısı nasip edecek şimdiden hayırlı olsun diyorum. Dedi.

ERBAANIN 5 YILI KAYBEDİLMİŞTİR

Tokat Milletvekili Reşat Doğru ise Bu iftar programında değerli arkadaşlarımızın da söylediği gibi bir burukluk vardır doğrudur. Erbaa’yı Erbaa yapan Erbaa’yı sadece Türkiye’ye değil dünyaya tanıtan Temmuz olsa da Erbaa’yı bir görsem Erbaalı kardeşlerimle birlikte oluyorum diyerek şenlikler yapan bizleri onurlandıran çok değerli belediye başkanımızı maalesef seçtiremedik. Ancak değerli Erbaalılar burada Ahmet Yenihan kaybetmedi Erbaa’nın 5 yılı kaybedilmiştir değerli Erbaalılar.

Ama inanıyorum ki en önemli şey de gönüllerde taht kurmak değimlidir. Değerli belediye başkanımız ve arkadaşları gönüllerimizde taht kurmuşlardır. Bu birlik ve beraberliğimizi sağlayan Namık Ateşli ve arkadaşları da çok büyük emek göstermiş insanlardır. Onlar da yıllardır mücadele veriyorlar. Bizleri bir araya getiriyorlar ve bizleri sizlerle buluşturuyorlar.

“ŞEREFLE ŞEREFSİZLİK ARASINDA KALDILAR”

PKK’nın isteklerinin kabul edildiği bir kanun geçtiğimiz hafta TBMM’de kabul edildi. Diyerek sözlerine devam eden Doğru Şuanda doğu ve güneydoğu bölgesinde PKK terör örgütü militanları asker topluyor çocuk kaçırıyor mahkeme kuruyor kendine göre idareci atıyor yol kesiyor, yol kontrolü yapıyor, asayişi sağlamak için kendi terör militanlarını görevlendiriyor. Bu sadece bir yerde mi? Hayır değerli Erbaalılar bir çok yerde. Daha düne kadar katil Abdullah Öcalan’ı niye asmadınız diyerek suçlayanlar maalesef şuanda “şerefle şerefsizlik arasında kaldılar” ve katil Abdullah Öcalan’ı muhatap tapıyorlar değerli Erbaalılar. İşte böyle bir kanun çıkartıldı. Hatırlarsanız yine arkadaşlarımız bahsettiler geçtiğimiz günlerde buraya Sayın başbakan Cumhurbaşkanı adayı geldi ve buradan İŞİD militanlarına yani Türkiye Cumhuriyeti devletinin Musul konsolosluğundaki 49 kişiyi kaçıran insanlara buradan seslenerek nerdeyse onlara yalvararak diyor ki artık elinizdeki o rehineleri bırakın diye yalvararak ifade ediyor. Değerli Erbaalılar böyle bir başbakanlık böyle bir Cumhurbaşkanlığı adaylığı böyle bir devlet başkanlığı olur mu Allah aşkına ben size soruyorum. Dedi.

Kaynak: ERT Haber İnternet Sitesi

İlişkili Fotoğraf Albümü: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...