Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Spor Etkinlikleri Streetball Turnuvasıyla Başladı

Oluştur: 08/01/2014 01:13
Erbaa Streetball Turnuvası

Erbaa’da bugünden itibaren Pazar akşamına kadar farklı sportif etkinliklere ev sahipliği yapacak. İlk olarak bu akşam Cumhuriyet Meydanında sokak basketbolu (streetball) turnuvası başladı. Erbaalı basketbolseverlerin Cumhuriyet Meydanında kurulan sahada mücadele ettikleri turnuva Erbaa Belediyesinin katkılarıyla hazırlandı. Turnuvanın ilk karşılaşması bu akşam saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti. Üç gün devam edecek turnuva Cumartesi akşamı oynanacak final maçı ile sona erecek.

Spor etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek ikinci etkinlik, Erbaa Sportif Havacılık Gösterileri. Erbaa Belediyesi ile Erbaa Model Uçak Kulübünün ortaklaşa düzenlediği organizasyon Cumartesi günü saat 14:00’te yüksekokul binasının yanındaki model uçak gösteri alanından gerçekleştirilecek. Yamaç Paraşütü gösterilerinin de yapılacağı organizasyona katılmak isteyen vatandaşlar için Erbaa Belediyesi Cumartesi günü Kent Müzesi yanından araç kaldıracak.

Spor etkinliklerinin son organizasyonu, Erbaa Off Road Yarışları. Pazar günü saat 11.00’de düzenlenecek yarışma için Erbaa Belediyesi Park Vadi’nin yanında özel bir pist hazırladı. Erbaa Belediyesi ile Tokat Off Road Kulübünün Park Vadi’de ortaklaşa düzenlediği organizasyonu seyretmek isteyen vatandaşlar için Pazar günü saat 10:00’da Erbaa Belediyesi tarafından Kent Müzesi yanından araç kaldırılacak. Vatandaşları etkinliklere katılmaya davet eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım şunları söyledi:

“ Etkinlikleri ilk defa düzenliyoruz. Önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Erbaalı hemşerilerimiz hem de şehir dışından gelen misafirlerimiz için sporla dolu güzel bir hafta sonu olacak. Bütün vatandaşlarımızı etkinlikleri izlemeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Erbaa Belediyesi Resmi İnternet Sitesi

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Videosu: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...