Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Ve Başbakan Erdoğan Erbaada

Oluştur: 07/09/2014 21:42
Başbakan Erbaa'da

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erbaa'ya geldiler. 09 Temmuz 2014'te 19:30'da ilçemize gelen Başbakan Erdoğan, Erbaa İlçe Stadyumunda hazırlanan halka açık iftar yemeğini yedikten sonra konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye arz edildi.

Çevre il ve ilçelerdende ilçemize gelen ziyaretçi sayısı oldukça yoğundu, ilçe stadyumu ve etrafındaki yollar, kavşaklar trafiğe kapatıldı. Geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. Havadan helikopter desteği sinyal kesici jammerlar ve özel harekat timleri çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldılar. Stadyuma giriş ve çıkış kontrollerle sağlandı.

Başbakan Erdoğan'dan önce AK Parti İlçe Başkanı Fatih AKGÜN ve akabinde Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin YILDIRIM konuşmalarını gerçekleştirmek üzere kürsüde yerlerini aldılar.

adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı adayını kimseyle istişare etmeden belirlediklerini kaydederek "İkisi kafa kafaya verdiler, başka kimsenin haberi yok, adaylarını belirlediler. Şimdi aralarında sıkıntı büyük. Zaten öyle bir güçleri olsaydı içlerinden birini çıkarırlardı. Siyasetle, halka hizmetle yakından uzaktan alakası olmayan bir isim tespit ettiler" dedi.

Başbakan Erdoğan, Tokat'ın Erbaa ilçesindeki Şehir Stadı'nda verilen iftarda vatandaşlarla orucunu açtı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayının ülkeye, millete ve İslam dünyasına hayırlar getirmesini, tutulan oruçların, ibadetlerin ve hayırların Allah nezdinde kabulünü niyaz ettiğini söyledi.

Son yerel seçimlerde, Ak Parti'yi tercih ettikleri için Tokatlılara teşekkür eden Erdoğan, şunları belirtti:

"Sizlere sözüm vardı, demiştim ki seçim sonrası: Tokat'a teşekküre geleceğim. Tokat'a teşekküre geldiğimde Erbaa'ya da uğrayacağım demiştim. Bugün iki sözü de yerine getirmenin bahtiyarlığı içerisindeyim. Zira Tokat yerel seçimlerde maşallah sildi, süpürdü. Bütün belediyeleri hamdolsun Ak Parti'ye verdi. Tokat, inanın farklı düşündü. Bir farkı ortaya koydu. İnanıyorum ki şu önümüzdeki 5 yıl içerisinde bunun da neticesini alacak. Tüm belediye başkanlarımızı, tüm belediye meclis üyelerimizi, ilk genel meclis üyelerimizi, hepsini, şu önümüzdeki 5 yıl içinde gece gündüz demeden halkımızın hizmetinde en güzel hizmeti vermelerini tabii ki rica ediyorum. Çünkü AK Partili belediyeler bir farkın ifadesidir. Bu farkı da ortaya koymalıdır."

Erdoğan, 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Tokat ve Erbaa'dan, tüm Türkiye'ye örnek olacak rekor bir netice beklediğini dile getirerek "Bu rekor neticeye var mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Maşallah, Allah nazardan saklasın" diye konuştu.

-"Bizde Kula kulluk yok"-

Vatandaşların, "Dik dur eğilme" diye slogan ataması üzerine, Erdoğan, "Erbaa, bugün Tokat'ta söyledim ya biz Hakk'ın huzurunda rükuda eğiliriz. Bunun dışında bizde Kula kulluk yok. Birileri farklı yere kulluk edebilir ama biz asla, sadece Hakk'a kulluk... Bunun dışında hiçbir yere asla. Bizim ubudiyet anlayışımız budur. Hakk'tan başka, Allah'tan başka kimseye hiçbir Güce kulluk yok. Biz bunu böyle öğrendik. Böyle biliyoruz, böyle inanıyorum. İmanımızın gereği de budur" şeklinde konuştu.

Erdoğan, 2007 yılında Ak Parti'ye Cumhurbaşkanı seçtirmemek için görülmemiş, duyulmamış engeller çıkarıldığını, bunun karşısında boyunlarını bükmediklerini, hemen seçim kararı aldıklarını ve meseleyi milletin hakemliğine bıraktıklarını anlatarak milletin 22 Temmuz 2007 seçimlerinde yüzde 47 ile tercihini Ak Parti'den, demokrasiden yana kullandığını anlattı.

O dönem yerel seçimlerin ardından yapılan halk oylamasıyla cumhurbaşkanını halkın seçmesini sağlayan düzenlemeye milletin yüzde 69'luk bir destek verdiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi acaba bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli hangi yüzle milletin huzuruna gelecekler, hangi yüzle milletten adayları için oy isteyecekler. Hani siz, halkın Cumhurbaşkanı seçmesini istemiyordunuz. Şimdi hangi yüzle geleceksiniz halka. Bu ikili, bir istişare neticesinde adaylarını belirlemedi. İkisi kafa kafaya verdiler, başka kimsenin haberi yok, adaylarını belirlediler. Şimdi aralarında sıkıntı büyük. Zaten öyle bir güçleri olsaydı, içlerinden birini çıkarırlardı. Siyasetle, halka hizmetle yakından uzaktan alakası olmayan bir isim tespit ettiler."

Erdoğan, 10 Ağustos'ta Türkiye'de ilk defa cumhurbaşkanını halkın seçeceğine işaret ederek adaylığının açıklanmasının ardından ikisi ilçe mitingi olmak üzere Tokat dahil altıncı mitingini gerçekleştirdiğini, Erbaa ile birlikte beşinci iftar programına katıldığını söyledi. Ramazan boyunca mitinglerinin ve iftar programlarının devam edeceğini, yarın da Yozgat'ta miting düzenleyeceğini bildiren Erdoğan, "Ama Yozgat anlamlı. Yozgat da bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı, hep bizimle beraber oldu. Beraber yürüdük bu yollarda dedik, beraber olduk" dedi.

Ramazan bayramından sonra günde 2 mitingle cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını sürdüreceğini ve cuma günü de Türkiye'nin geleceğine dair "Vizyon Belgesi"ni kamuoyuna açıklayacağını dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2023 hedeflerimizi, 2053 ve 2071'e dair tahayyülümüz bu belge ile daha da zenginleştiriyor, daha da somutlaştırıyoruz. Bizim arkamızda 12 yıllık bir somut icraat dönemi var. Biz, Türkiye'nin geleceğine dair hedeflerimizi ortaya koyarken, bunların 12 yıllık icraatlarımızın üzerine oturtuyoruz. Ziya Paşa'nın o meşhur sözünü hatırlıyorsunuz değil mi? 'Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünün rütbei aklı eserinde.' Bir başka söz daha var: Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bunlarla anılacağız. Bir başka söz daha var. O da Baki'nin: 'Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer.' İnşallah biz bu kubbede o sadayı eserlere bırakmanın gayreti içerisindeyiz. İşimizle yaptıklarımızla başlattığımız, bitirdiğimiz, süren ve başlayacak olan projelerimizle eserlerimizle ortadayız."

Erdoğan, bir medeniyet iddiası, kadim medeniyeti ihya etme, tüm mağdurların, mazlumların, gariplerin umudu olacak şekilde yükseltme hedefleri olduğunu anlatarak "Bunun için Türkiye'nin önündeki sorunları çözme konusunda başlattığımız çok önemli çalışmalar var. Çözüm Sürecini başarıya ulaştırmak, ülkemizi ve milletimizi sürekli yoran bu meseleyi hal yoluna koymak istiyoruz. Yani terörle mücadelede başarılı olma hedefimiz var. Ülkemiz için büyük bir tehlike olan, CHP ve MHP'yi de güdümüne alan paralel yapıyı tüm unsurlarıyla devletten temizlemek istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, 2023 yılında kişi başına milli geliri 25 bin dolar, ihracatı da 500 milyar dolara yükseltmek istediklerini belirterek şunları kaydetti:

"Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da ve bölgemizde diğer ülkelerde yaşanan karışıklıkların, karmaşanın, zulmün bitmesini, buralardaki kardeşlerimizin huzura ve refaha ulaşmasını arzu ediyoruz. Balkanlar'dan Güney Asya'ya bütün buralara kadar umudunu Türkiye'ye, bu millete bağlamış her kardeşimize yardım eli uzatmak, ihtiyaç duyduklarında en etkili şekilde yanlarında olmak istiyoruz. Bu yolda çalışmak, mücadele etmek, gerekirse risk almak bizim tarihi sorumluluğumuz, vicdani, ahlaki sorumluluğumuz. Bu milletin derdiyle dertlenmeyenden bu ülkeye de bu millete de hayır gelmez.

Tek sermayeleri Tayyip Erdoğan düşmanlığı, Ak Parti düşmanlığı olanların bu ülkeye verebilecekleri hiçbir şey yoktur, olamaz. Yeni Türkiye inşallah yeni cumhurbaşkanıyla yeni cumhurbaşkanlığı anlayışıyla farklı yükselecektir. Sizlerin teveccühüyle inşallah seçilmem halinde milletten yana, milletin tarafından, Tokatlıların, Erbaalıların safında bir Cumhurbaşkanı olacağım. Bugüne kadar milletime verdiğim her sözümü tuttum. Bu sözümü de inşallah tutacağım."

Haber Videosu: http://www.erbaaliyiz.com/haberler/erbaa-haberleri/basbakan-erdogan-erba...

İlişkili Fotoğraf Albümü: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...