Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Yangında 6 İşyeri Harap Oldu

Oluştur: 08/11/2015 04:42

İlçemizde 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 15:00 sularında kullanılamayan bir evde başlayan ve yakınında bulunan iş yerlerinin çatılarına sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince ve vatandaşların yardımıyla söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Doktor Ziya Durmuşoğlu Caddesinde bulunan tek katlı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin yanındaki iş yerlerine ait çatılara sıçradı. Vatandaşların bildirmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İş yeri sahipleri ile vatandaşlarında yangın söndürme tüpleri ile müdahale ettiği yangın yaklaşık 3 saatte kontrol altına alındı. Yangında 6 iş yerinde hasar oluştu.

Yangına yakından müdehale eden Yıldız Giyim sahibi Murat YILDIZ ve İsmetpaşa Mahalle muhtarı Halil İbrahim KARAÇAM olaydan sonra karbonmonoksit zehirlenmesine karşın hastanede müşehade altına alındı.

Emniyet güçleri, belediye zabıta ekipleri ve ifaiye personeli yangından çok meraklı kalabalık ile uğraştı. Yangına müdahale etmek isten araçlara ve yanan binalara yaklaşan yüzlerce insan görevlilere zor anlar yaşattı. Olay sonrası görüştüğümüz bir emniyet görevlisi en çok bu durumdan şikayet ederek "Bizler vatandaşların sağlığı için orada bulunuyoruz yolu kapatmamıza rağmen emniyet şeridinin içerisine girerek kendilerini tehlikeye atıyorlar. Yanan çatı ve sıkılan tazyikli suyun etkisi ile yıkılabileceğini göz önünde bulundurmak gerek" dedi.

Habere Ait Resim ve Videolar: 
Haber Resimleri: 
Haber Videosu: 

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...