Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Yöresel Ürünler Pazarını Canlandırma Çalışmaları

Oluştur: 12/24/2014 20:34
Erbaa Yöresel Ürünler Pazarı

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan Yöresel Ürünler Pazarı’nın amacına uygun kullanılmaması, genellikle boş ve atıl kalması sebebiyle değerlendirme toplantısı yaptı.
Tokat’ın Erbaa ilçesinde Yöresel Ürünler Pazarı ve Otopark olarak inşa edilen yapının, atıl kalması sebebiyle STK, mimar ve mühendislerin katılımı ile Belediyesi Meclis Salonu’nda toplantı yapıldı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 3 Milyon TL harcanarak, yapımı tamamlanan Yöresel Ürünler Pazarı’nın amacına uygun kullanılmaması, genellikle boş ve atıl kalması sebebiyle Başkan Hüseyin Yıldırım STK temsilcileri, mimar ve mühendislerle fikir alışverişi yaparak STK temsilcileri, mimar ve mühendislerin Yöresel Ürünler Pazarıyla ilgili görüş ve önerilerini dinledi. Yöresel Ürünler Pazarı olarak inşa edilen binanın vatandaşlar ve esnaf tarafından kullanılmadığına işaret eden Başkan Yıldırım bu noktanın canlandırılabilmesi için çalışmalar yapmak istediklerini bunun için de STK, mimar ve mühendislerin düşüncelerine başvurduklarını belirtti. Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun Yöresel Ürünler Pazarı’nda bulunan balıkçı esnafının Erbaalı vatandaşların alışveriş yapmak için içeriye girmeyi tercih etmemesi sebebiyle dışarıya tezgah açtıklarını gözlemlediğini belirterek bu durumun atıllığın bir göstergesi olduğunu söyledi. Yöresel Ürünler Pazarı’nın farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflarının da gösterildiği toplantıda pazardaki esnaf sayısında ciddi bir azalma yaşandığı gözlemlendi.
Başkan Yıldırım, Erbaalıların görüşlerine önem vererek atıl durumdaki bu yerlerle ilgili karar vermek için toplantılarını sürdüreceklerini belirterek, "Bizim bu noktalarla ilgili bazı kararlar vermemiz gerekiyor. Bu kararları da Erbaalılardan bağımsız vermeyeceğiz. Bu binalar Erbaalıların, Erbaa Belediyesinin parası harcanarak yapıldı ve bu binaların Erbaalıya katkı vermesi gerekiyor. Ancak şuan her vatandaşımızın da gözlemlediği gibi bu binalar Erbaa ekonomisine de, sosyal yaşamına da, Erbaa Belediyesine de katkı sağlamıyor. Bu sebeple Erbaalıların görüşlerine önem vererek atıl durumdaki bu yerlerle ilgili karar vermek için toplantılarımızı sürdürerek bu yerlerle ilgili çalışma başlatacağız" diye konuştu.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...