Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Tokat İkinci Şehit Ateşiyle Yandı

Oluştur: 08/20/2015 00:47

Jandarma Teğmen Hubeyib Turan’ın Diyarbakır’da şehit olduğu haberi, Tokat merkeze bağlı Efe köydeki yakınlarını derinden yaraladı.

Diyarbakır’ın Lice, Hani, Kocaköy ilçeleri kırsalında dün çıkan çatışmada ağır yaralı olarak Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Jandarma Teğmen Hubeyib Turan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Oğlunun çatışmada ağır yaralandığı bilgisini jandarmadan alarak yola çıkan baba Halit Turan, acı haberi yolda aldı. Televizyonlardan şehit haberini duyan köylüler ise Teğmen Turan’ın baba ocağındaki dedesi Rüştü Turan’a taziyede bulundu.

Yeğenini terör olayında şehit veren Salih Fırtına, genç teğmenin yaklaşık 8 ay önce kanser nedeniyle annesini kaybettiğini söyledi. 3 kız ve 4 kardeşten en büyüğü olan Turan’ın 2013 yılında jandarmada göreve başladığını ifade eden Turan, “Allah ailesine sabırlar versin. Cenab-ı Allah oradaki hainlere fırsat vermesin. Benim de 3 tane oğlum var, onları da kendimi de vatan için feda ederim. Başımız sağ olsun” dedi.
Köy sakinlerinden Orhan Korkmaz ise terörü lanetleyerek, üzüntüsünü dile getirdi. Şehit Turan’ın cenazesinin akşam saatlerinde Tokat’a getirileceği kaydedildi.
Hakkari’de cuma günü şehit olan Yasin Gencer’i Turhal ilçesinde pazar günü toprağa veren Tokatlılar, ikinci şehit haberi ile büyük üzüntü yaşadı.

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...