Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Tokat'ta Araç Park Ederken Dikkat!!!

Oluştur: 08/20/2013 17:29

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, “Hiçbir kimseye özel bir uygulama olmayacak herkes nereye park ediyorsa bunun bedelini ödeyecek” dedi.

Tokat trafiğine çözüm amacıyla belediye tarafından yapılan refüj çalışmalarının ardından park metre uygulaması için çalışmalar başlatıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çiçek, teknik bir gerekçe ile iptal edilen park metre ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını kaydetti. Stadyum Kavşağı'ndan Çiçek Petrol Kavşağı'na kadar olan kısımda ve ayrıca Çeçenistan Caddesi ile Mustafa Satan Caddesi’nde park metre uygulaması yapılacağını belirten Başkan Çiçek, “Son bir değişiklik olmaz ise 10 dakikaya kadar ücretsiz 1 saate kadar 1 TL. Trafiğin yoğun olduğu bölgeye 2 TL. ya da 2 saate kadar bu bölgeye 3 TL. diğer bölgelere 2 TL. gibi fiyat farklılaştırması yaptık. Mümkün olduğu kadar çok sayıda araç park metre uygulamasını kullansın diye fiyatı da buna göre oluşturmaya çalıştık. Trafiğin yoğun olduğu bölgede fiyat bir miktar daha fazla olacak. Abonman vermeyeceğiz hiç kimse 24 saat aracını park edemeyecek” dedi.

Başkan Çiçek, ikinci sıra park kesinlikle olmayacağını park edenler olduğu takdirde Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerekli cezai işlemleri uygulayacağını belirterek, “Biz trafiğe şehir merkezinde şekil vermiş olacağız. Tokat köy değil hiç kimse kusura bakmasın trafik uygulamalarında bundan sonra af olmayacak. Sürekli düzenleme yapıyoruz ve yapmış olduğumuz düzenlemeleri bozmak için özel gayret gösteren insanlarımız söz konusu. Şuan yaya trafiğine bir şekil verildi yol bölme çalışması tamamlandıktan sonra yayalara ilişkin herhangi bir kaza yaşanmadı. Daha önce günlük kazalar söz konusu idi buda emniyet açısından çok güzel bir gelişme. Bazı bölgelerde park yasağı getireceğiz buralara kesinlikle park olayı olmayacak. İtfaiye ve ambulans geçişleri için düzenlemeler yapacağız bu sorunda kendiliğinden ortadan kalkmış olacak. Bizim insanlardan beklentimiz bu uygulama başladığı zaman bu uygulamaya kesinlikle intibak sağlamaları, katılım göstermeleri. Hiçbir kimseye özel bir uygulama olmayacak herkes nereye park ediyorsa bunun bedelini ödeyecek. Elbette ki yasak koymak kural belirlemek önemli ama bunlara uymak daha önemli buna Tokat halkının uymasını bekliyoruz” diye konuştu.

İHA

Yorumlar

can kullanıcısının resmi

can (doğrulanmadı) tarafından tarihinde gönderildi

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...