Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Tapeler Tokat'a Sıçradı

Oluştur: 03/02/2014 22:24

17 Aralık operasyonlarının ardından yayınlanmaya başlanan kasetlere bir yenisi daha eklendi AK Parti Tokat belediye başkan adayı Eyüp Eroğlunun da ses kayıtları Video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlandı.

Yolsuzluk soruşturmasının odağındaki kurumlardan TÜRGEV’e ilişkin ortaya çıkan yeni kayıtlar, onlarca hazine arazisinin TÜRGEV’e peşkeş çekildiği iddialarını gündeme getirdi. Gündeme gelen bir diğer konu ise arazi tahsisinin AKP adaylıklarında oynadığı rol oldu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, AKP Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile TÜRGEV Genel Müdürü Salih Koç arasında geçtiği ileri sürülen görüşmeler kamu arazisinin TÜRGEV’e peşkeş çekildiği iddialarını konu alıyor. "Haramzadeler" adlı Twitter hesabından paylaşılan bilgilere göre, kampüs içindeki arazinin TÜRGEV’e “bağış” yapılacağı belirtilirken, TÜRGEV Genel Müdürü Salih Koç, dönemin AKP Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu’ndan işlemleri hızlandırmasını istiyor ve karşılığında adaylık konusunda destek vereceğini belirtiyor.

"TÜRGEV'E ARSAYI VER ADAY OL" İDDİASI

Yayınlanan diğer bir kayıtta ise Tokat’taki kamuya ait bir arazi Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV vakfına adaylık karşılığı veriliyor. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, AKP Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile TÜRGEV Genel Müdürü Salih Koç arasında geçtiği ileri sürülen görüşmeler kamu arazisinin TÜRGEV’e verilmesi iddialarını konu alıyor. Kampus içindeki arazinin TÜRGEV’e “bağış” yapılacağı belirtilirken TÜRGEV Genel Müdürü Salih Koç, dönemin AKP Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu’ndan işlemleri hızlandırmasını istiyor ve karşılığında adaylık konusunda destek vereceğini belirtiyor. Kayıtlarda yer alan iddiaya göre, Eroğlu’nun aday olması konusunda oldukça ısrarlı olduğu belirtilen Koç, Eroğlu’ndan TÜRGEV’e arsa ayarladığını Başbakan’a söylemesini istiyor ve bunun Başbakan’ın çok hoşuna gideceğini dile getiriyor. Bu arada kayıtta adaylık için destek verileceği belirtilen AKP Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, 30 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Tokat Belediyesi başkanı adayı oldu.

Kaynak: http: // www. erbaaradyotelevizyonu. com/siyaset/kasetler-tokata-da-sicradi-h1251.html

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...