Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

Tokat Türkçülük Günü Kutlaması

Oluştur: 05/03/2014 00:37
Tokat'ta Türkçülük Günü Kutlaması

Tokat’ta "Türkçülük Günü" dolayısı ile ülkücüler ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı.

Tokat’ta, "Türkçülük Günü" nedeniyle Gaziosmanpaşa Stadyumu önünden başlayan yürüyüşe çok sayıda ülkücü katıldı. MHP Merkez Yürütme Kurlu Üyesi Zeki Kurt, MHP İl Başkanı Murat Polat, Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Onur Çalışkan’ın katıldığı yürüyüşte renkli görüntüler yaşandı. Mehteran ekibinin yanı sıra atlarla geçiş yapan ülkücüler ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı. Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yürüyüşte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye gelen Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Onur Çalışkan, bir konuşma yaptı.

Yardımlaşmayı dayanışmayı bilen, haksızlık karşısında susmayan, Türk kültürünü yaşayan herkese “Türk” dediklerini ifade eden Çalışkan, “Türk kimliğini oluşturan özellikleri üzerinizde taşıyorsanız Türksünüzdür. Bu ayrıştıran bir özellik değildir” dedi.

MHP Merkez Yürütme Kurlu Üyesi Zeki Kurt ise sahte özerkliğe karşı olduklarını belirterek, “Ülkücüler olduğu sürece sınırlarımızdan tek bir toprağı dahi vermeyiz. Canımızı veririz ama o toprağa vermeyiz” diye konuştu.

MHP Tokat İl Başkanı Murat Polat ise Türkçülüğün mücadeleyi, eziyeti bayrama çevire bilme mücadelesinin adı olduğunu ifade ederek, “Türkçülük milliyetçilikle aynı şeydir. Nedir milliyetçilik? Ülkesini sevmek, ülkesini ve milletini geliştirmek ve milletini savunmaktır. Bunlar için insanlar cezaevine girdiler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından havai fişek, mehteran ve Kafkas gösterileri yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız 3 Mayıs Türkçülük günü münasebeti ile basın açıklamasında bulundu. Gökyıldız; “Türkçülüğün temelinde yurduna sahip çıkmak bilinci vardır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, 3 Mayıs Türkçülük günü münasebeti ile basın açıklamasında bulundu. 3 Mayıs'ın Türk milliyetçilerinin bayramı olduğunu ifade eden Gökyıldız; "Türk milletini ilimde, maneviyatta, teknikte en yükseğe çıkarma hamlesi olan, Türkçülük günü kutlu olsun. Türkçülük bayrağı şerefle dalgalandıkça bu gün ebediyen kutlanacaktır. Türk Milliyetçileri, onu kutsal bir emanet olarak nesilden nesile taşıyacaklardır. Günümüzdeki hazin manzara Türk Milliyetçilerinin vatan sevgisini ve coşkusunu gölgelememelidir. Ümitlerimizi, sabrımızı ve milli ülküye olan inancımızı sonuna kadar azimle muhafaza etmek zorundayız. Türk milliyetçiliğine ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu güzel Türk yurduna sahip çıkmak, öncelikle Türk Milliyetçilerinin görevidir. Yapılan bütün bu fedakârlıklar ilerde meyvelerini fazlasıyla verecektir. Türk Milliyetçileri olarak bize düşen görev, hiçbir karşılık beklemeden, bütün varlığımızla gayret göstermektir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs Türkçülük Gününü kutluyor, tüm yaşamları boyunca içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere tüm ülkü devlerini rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Haber: İHA

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında

Erbaaliyiz.Com
Erbaalı...