Biz farklıyız. Çünkü biz ERBAALIYIZ...

İmamdan Çocuklara Tablet Hediyesi

Oluştur: 08/03/2013 00:58

Tokat’ın Turhal ilçesinde Süleymaniye Camii İmamı Bekir Özçelik, çocuklarda namaz ve Kur’an-ı Kerim bilincini oluşturmak için bir kampanya düzenledi.

Ramazan boyunca camide cemaatle 5 vakit namaz kılan ve mukabelelere katılan 50 çocuğa tablet bilgisayar hediye etti.

Hediyeler, Süleymaniye Camii’inde düzenlenen bir programla çocuklara takdim edildi. Programa İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, Özel Yıldırım Koleji Müdürü Nahit Ören, 50 çocuk, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Turhal Süleymaniye Cami İmamı Bekir Özçelik, cami yönetimi olarak çocuklarda cami, namaz ve Kur’an bilinci oluşturmak için düşünürken akıllarına böyle bir fikrin geldiğini belirterek işe giriştiklerini söyledi. İmam Bekir Özçelik, cami yönetimi olarak ilk önce toplam 10 çocuğa tablet bilgisayar vermeyi düşünürken sayının her geçen gün artarak 50’ye çıktığını anlattı. Namazlara devam eden çocuklardaki sayının artması bütçelerini zorladığı açıklayan İmam Özçelik, tabletleri karşılamak için işadamı ve çeşitli kuruluşlardan destek aldıklarını ifade etti. Özçelik, şöyle devam etti: "Çocuklara namazı, camiyi nasıl sevdirebiliriz? Kar’an sevgisi nasıl verebiliriz? düşüncesi içerisindeydik. Cami yönetimimiz ve cemaatımızla istişare yaptık. Biz de Ramazan’dan 10 gün önce bu yarışmayı başlattık. Çocuklarımız camiyi, Namazı ve Kur’an-ı sevip, alışsın diye böyle bir kampanya düzenledik. Bunun da çocuklar üzerinde oldukça olumlu etkileri oldu. Bu yarışma çocuklarımız arasında tatlı bir yarışmaya dönüştü. Çocukların da gayet hoşuna gitti. Aileler uygulamamızdan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. İlk önce 5-10 kişi iken her geçen gün bu sayı artarak elliye çıktı. Artan bu sayı bütçemizi zorladığı için ilçemizdeki işadamı ve çeşitli kuruluşlardan destek istedik. Gittiğimiz çoğu kişi bizlere yardımcı oldu. Ben bizlere yardımcı ve destek olan herkese teşekkür eder, çocuklarımızı da başarılarından dolayı kutluyorum." diye konuştu.

ANNE VE BABALARA KUTLAMA

İlçe Müftülüğü olarak çocuklarda Cami, Namaz, Kur’an bilinci ve sevgisi oluşturmak için birçok camide çeşitli etkinlikler düzenlediklerini dile getiren İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, yarışmada başarı gösteren çocukları tebrik etti. Namaz kılmanın ve Kur’an okumanın ehemmiyetine değinen Müftü Akpınar, konu ile ilgili olarak ayet ve hadislerden örnekler verdi. Namazlarını kılan ve Kur’an okuyan çocukların anne ve babalarına kıyamet günü taç giydirileceğini anlatan Akpınar, "Yarışmada çocuklarımız yaklaşık olarak 40 gün 5 vakit namazı ve mukabeleleri aksatmadan devam etmişlerdir. 40 gündür aksatmadan camiye gelen 50 çocuğumuz tablet bilgisayar almaya hak kanmıştır. Ben kendilerini tebrik ediyor, bundan sonraki namazlarında devamlılık diliyorum. Peygamber Efendimiz (SAV) bir Hadis-i şeriflerinde ‘Kur’ân’ı okuyan ve onun içindekilere göre amel eden kimsenin baba ve annesine, kıyamet günü ziyası güneşin bütün dünya evlerindeki ziyasından daha parlak ve güzel tâc giydirilecektir. Baba ve annesine böyle olursa, artık kendisine ne olacağını hesap ediniz' diye buyuruyor. Ayrıca tablet bilgisayarlar için sponsor olan kişi ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yarışmada başarılı olan çocukların anne ve babaları da kutluyorum." şeklinde konuştu.

CİHAN

Yeni yorum ekle

Yazar Hakkında