Erbaa Sözlüğünden

Yemen, baş örtüsü, oyalı baş örtüsü.

O Bir Erbaalı

Erbaa Nöbetçi Eczane

Bugün için nöbetçi eczane bilgisi girilmemiş.

Takvimi Göster

Hüseyin Yıldırım Olayla İlgili Açıklama Yaptı

24 Eylül 2014 tarihinde Erbaa'da reklam panoları yüzünden kavga çıktı. Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürü Nurhan Şahin'in burnunun kırıldığı kavgada, belediyede şoför olarak çalışan bir kişi de bacağından bıçaklandı.
Tokat'ın Erbaa ilçesinde belediye görevlileri ile bir firmanın yetkilileri arasında billboard meselesi nedeniyle çıkan kavgada biri bıçakla olmak üzere 2 kişi yaralandı.İddiaya göre, Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan billboardaki afişleri kaldırmak istedi. Bunun üzerine, afişleri astığı belirtilen ve sözleşmesi bir süre önce feshedildiği iddia edilen firmanın sahibi ve oğlu ile belediye görevlileri arasında kavga çıktı.Belediyede şoför olarak çalışan Cafer Özübek'in bacağından bıçakla yaralandığı kavgada, Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürü Nurhan Şahin'in ise burnu kırıldı. Özübek ve Şahin, Erbaa Devlet Hastanesine kaldırıldı.Kavgaya karıştığı iddia edilen bazı kişiler, ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü.Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, belediye binası önünde bulunan billboardlardaki afişlerin kaldırılması için zabıta görevlilerine talimat verdiğini belirterek, "Ülkü Ocakları'nın 3 tane kurban bağışı toplama reklamı varmış. (Firma sahibi) Kendi ticari faaliyetlerinden kaynaklanan bu gerginliği, Ülkü Ocakları'nın kurban bağışı toplama kampanyasına sanki Erbaa Belediyesi karşıymış gibi algılattırarak, bir perde oluşturarak bize karşı cephe oluşturmaya çalışıyor ve MHP'li kardeşlerimizle aramıza bir problem sokmaya çalışıyor" diye konuştu.Yıldırım, şunları söyledi: "Kendisi (firma sahibi) şunu söyleyemiyor; 'bu ticari bir olaydır, ben borcumu ödemedim, buna karşılık belediye gerekli adımları attıysa da ben ödeyemedim, bu iptal oldu' diyemiyor. Kamuoyunu ve kendi parti tabanını yanıltmakla beraber maalesef yıllardır beraber yürümüş olduğu arkadaşlarını telefon ederek, tahrik ederek, Ülkü Ocaklarına bir saldırı varmış gibi göstererek, meydanlara, buralara çağırdılar. Nihayetinde Zabıta Müdürümüzün burnu kırıldı ve bir belediye çalışanımız bacağından bıçaklandı."

Gösterime Giriş Tarihi: 
25 Eylül 2014, Perşembe - 01:45

Benzer İçerikler

1 Haziran Erbaa Sela Felaketi
1 Haziran 2014 tarihinde Erbaa'da meydana gelen sel ve dolu felaketi...
Evlerinin Önü Mersin - Lokman Baş
Evlerinin Önü Mersin - Lokman Baş
Yalan dünya Nurhayattan inşaat dersi
Erbaa - Kale'de Kral Kaya Mezarı Kalıntısı
Erbaa - Kale - Kaya Mezarı Buluntusu
Ararsam (Sevgi Arslan)
Ararsam (Sevgi Arslan) Sana ben gönül verdim Sana ben ömür verdim El gibi vurdun sırtımdan Yar ben(zalım yar) sana neyledim oy oy Ararsam,...
Sıla Erbaa Konseri
2013 Yılı Erbaa Yayla Şenlikleri için ilçemize gelen Sıla'dan canlı performans.
Babasının Kamyonunu Çalan Çocuk
Babasının kamyonunu çalan çocuk izlenme rekorları kırıyor.
Çorumlu Kandili Nasıl Kutlar?
Çorum sokaklarında röportaj yapan habercinin zor anları... Bir türlü kutlanamayan kandil :)